Posts

Posts uit mei, 2022 tonen

Recensie Eric Richmen (Bakker) - De Paarse Engel - voor de Hebban Buzz

Afbeelding
  Recensie Titel: De Paarse Engel Auteur: Eric Richmen  Uitgeverij: Letterrijn Genre: Thriller/ Spionage/Spanning Uitgave: April 2021 Met dank aan @Hebban.nl en @uitgeverijletterrijn.  De cover lijkt niet-Hollands. Of zeer spannend met Fantasy-aspecten. Zo het lijkt, nee, dit is de 2e thriller met Jim Matteo in de hoofdrol en is van Nederlandse bodem. Wauw, kijk je mee?  Wie schuilt er achter Era Richmen? Achter het pseudoniem Era Richmen gaat (nu) Eric Bakker schuil. Na het gymnasium te hebben afgerond is hij een loopbaan in de vastgoedsector gestart waar hij verschillende management- en directieposities bij gerenommeerde (internationale) organisaties heeft bekleed. In deze sector is hij, inmiddels met zijn eigen onderneming, nog steeds actief. Eric heeft, naast een studie aan Universiteit Nyenrode, ook zijn MBA afgerond. Voor de eerste drie boeken van Richmen,  Het Dubai ultimatum  , Het Slater delict en De Saraceense samenzwering, ging achter het pseudoniem een duo schuil. Naas

Elle van Rijn- Maud 1: Als je moeder de weg kwijt raakt

Afbeelding
  Recensie Titel: Als je moeder de weg kwijt raakt Auteur: Elle van Rijn Uitgeverij: Loft Books Genre: Feelgood Uitgave: Januari 2022 Gelezen in mei 2022 Met dank aan e-only uitgeverij Loft Books Elle van Rijn kennen de meeste van ons van tv en toneel. Ze is een talent op meerdere vlakken, zo blijkt. Kijk mee. De auteur Elle van Rijn (Odiliapeel, 1967) is een Nederlandse auteur, actrice en columniste. Ze studeerde aan de Toneelacademie in Maastricht en aan de Weense Toneelschool, het Max Reinhardt Seminar. Na haar studie werd Elle gecontracteerd door het Noord Nederlands Toneel en stond ze met grote regelmaat op de planken. Het grote publiek kent haar onder meer als de comédienne uit Sam Sam, de film Liever verliefd en als drama-actrice in GTST. Van Rijn schreef ook zelf mee aan televisieseries. In 2007 debuteerde ze met de roman De tragische geschiedenis van mijn succes. Daarna volgde er meer, zoals de spannende roman De hartbewaakster   (2008). De inhoud van het 1e boek over Maud I

Dood op kasteel Bremont - M.L. Longworth

Afbeelding
  Recensie Titel: Dood op kasteel Bremont Auteur: Mary Lou Longworth Uitgeverij: Manteau Genre: Cosy Crime/ Detective Uitgave: April 2022 Met dank aan: New Book Collective, voor dit exemplaar. Soms lijkt het alsof de nostalgie weer helemaal terug is. Denk aan Agatha Christie, Murder she wrote, Monsieur Poirot en ook Death in Paradise, Father Brown en Midsomer Murders. Een soort feelgood stories met een moord, een lach en een traan. En een eind-goed-al-goed. Het is vermakelijk, zeker voor in de zomer met een zonnetje en een koude limonade met een parapluutje. Zo ook deze: Dood op kasteel Bremont. Kijk mee. D e inhoud Als de edelman en documentairemaker Étienne de Brémont de dood vindt na een val uit het raam van het oude, onbewoonde chateau van de familie, gonst het in de stad van de geruchten. Was het een ongeval, een wanhoopsdaad of moord? Onderzoeksrechter Antoine Verlaque vermoedt boos opzet. Als hij verneemt dat Marine Bonnet als jong meisje de familie Brémont goed heeft gekend,

Recensie: Ziek van jou- Julienne Brouwers

Afbeelding
  Recensie Titel: Ziek van jou Auteur: Julienne Brouwers Uitgeverij: JB Genre: Spanning/ Thriller Uitgave: April 2021 Met dank aan de auteur, voor het ebook.    Een medische thriller van een Nederlandse auteur....heb jij daar ook zo een zin in. Kijk mee. Als onderzoeker van nieuwe bestralingsmethoden voor mensen met kanker, dient  je altijd de veiligheid boven alles te stellen. Dit geldt ook voor Faye Smeets, de hoofdkarakter in dit spannende boek. Zij is zo een onderzoeker in het ziekenhuis en haar werk is haar alles. Ze is daarin ook erg ambitieus. Met de onderzoeken wil ze een stap vooruit te kunnen maken in de medische wereld. Tijdens een lezing krijgt ze een verontrustend telefoontje en moet zich haasten naar het ziekenhuis. Er is iets goed mis met een patiënt die door Faye behandeld is. Hoe kan dit en hoe is dit mogelijk? Faye heeft het gevoel dat ze in een foute film is terechtgekomen. Wat is er aan de hand? een tijd lang blijft dit een groot raadsel. ~"Hoe is dit mogelij

Recensie: Hannes keuze- Mascha Gesthuizen

Afbeelding
Recensie Titel: Hannes keuze Auteur: Mascha Gesthuizen Uitgeverij: Futuro Uitgevers Genre: Roman Uitgave: 26 april 2022 Met dank aan Futuro uitgevers voor dit exemplaar. Met de schrijfstijl van Mascha Gesthuizen maakte ik kennis via haar voorgaande boek: De Stier. Hiervoor nam Mascha ons mee naar het boerenland. We volgen daar het leven op de boerderij Corneliënhoeve. Het leven daar is zwaar. In dit Boek Hannes Keuze neemt Mascha ons mee in het leven van Hanne. Zij is al op jonge leeftijd een weeskind en gaat van tehuis naar tehuis om vervolgens in een pleeggezin te belanden. Ook haar leven gaat niet over rozen. Kijk mee. Het verhaal Het is 1952 als een jonge ongehuwde vrouw afstand doet van haar pasgeboren baby. Hanne is een vrolijke vrouw die al jong op eigen benen staat. Na de nodige omzwervingen komt ze Barend tegen, de man van haar dromen. Er is alleen één probleem: hij is getrouwd. Hun geheime relatie speelt zich af in het huis dat hij voor haar koopt en ze krijgen zelfs twee

Terugblik Meet & Greet: Isa Hoes & Merlijn Kamerling -> Je bent niet alleen

Afbeelding
Een mooi moment met 2 mooie mensen Isa hoes en Merlijn Kamerling & hun nieuwe boek Op 19 mei 2022 was ik met buuf op de Libelle Zomerweek 2022. Het was geweldig leuk en ook wel wat nattig. Bij het uitstappen uit de bus die pendelde van station Hoofddorp naar Het festivalterrein, ging de douche al direct aan. Een regen en hagelbui stortte werkelijk neer. We hoopten dat de bus iets naar de ingang zou rijden, maar helaas. Dus daar ging mijn haar/kapsel. Dus let daar vooral niet op, als je naar de foto kijkt:) Ik had nog zo mijn best gedaan. We konden deelnemen aan 2 workshops en hadden niet meer verwacht om Isa Hoes en haar zoon te gaan zien. Maar bij binnenkomst in de grote hal, zaten zij nog gezellig op de bank wat na te kletsen. En mocht ik gezellig met ze op de foto. Met een dikke smile en een gesigneerd boek gingen wij daarna weer verder. Het was een flitsbezoekje, maar ik gaf nog aan dat ik boekblogger was en er een mooie recensie van zou schrijven. "Wel eerlijk blijven he

Nieuw: Titia Schut - Sprong in het diepe

Afbeelding
Nieuw & in the spotlight: Titel: Sprong in het diepe Auteur: Titia Schut Uitveverij: Droomvallei Genre: Thriller Uitgave: April 2021 Met dank aan uitgeverij Droomvallei Titia Schut is een kleurrijke schrijver. Ze nam deel aan het leuke project van uitgeverij Droomvallei. Waarbij een aantal auteurs en  een schrijfcoach hun krachten bundelen om hun verhalen nog beter te krijgen. Hoe mooi is dat ?  De auteur aan het woord "Als puber schreef ik gedichten en korte verhalen. Jarenlang had ik het te druk met werk en gezin, maar in 2012 ben ik weer begonnen met creatief schrijven. Vanaf januari 2014 schrijf ik maandelijks columns in de regionale krant ZichtOp Amersfoort. Mijn eerste kort verhaal dat gepubliceerd is heet Grote zus en dat is verschenen in de waddenbundel Aangespoelde verhalen. Mijn psychologische thriller Sprong in het diepe is in april 2021 verschenen en in oktober prentenboek Tom en Streepje (tekst van mij en illustraties van Anita Kok)". Het verhaal Wanneer het

3x Nieuw & Spannend; waar kijkt deze Birdy naar uit?

Afbeelding
De nieuwe zomerfolders zijn weer uit. Jawel, ook die van de uitgeverijen. Welke boeken komen er op jouw NTL-lijst erbij?  Hier 3 mooie tips, so let's go! Op 17 mei is verschenen: Onbreekbaar, geschreven door Marieke Damen Psychologische thriller van ThrillZone Award-winnaar, voor lezers van Saskia Noort, Esther Verhoef en Marion Pauw. Alexandra is een succesvolle zakenvrouw, maar in haar relatie met Maarten niet meer gelukkig. Ze besluiten een pauze te nemen om uit te zoeken wat ze nog voor elkaar voelen. Alexandra vertrekt met hun zoontje Max naar hun vakantiehuis aan de rand van de Veluwe. Al snel na aankomst wordt ze ontvoerd; Max blijft alleen in het huis achter… Demi is een tiener vol toekomstdromen. Totdat ze zwanger raakt. Na een consult bij de abortuskliniek wordt ze klemgereden en in een busje gesleurd… Alexandra en Demi kennen elkaar niet, maar worden samen gevangengehouden in een kamer die ze de ‘papegaaienkooi’ gaan noemen. Wie houdt hen daar? Waarom? En kunnen ze

Recensie Monica Haak- De pijn die wij verbergen -Voor de blogtour van Hamley Books

Afbeelding
  Recensie Titel: De pijn die wij verbergen Auteur: Monica Haak Uitgeverij: Hamley Books Genre: Young Adult Uitgave: April 2022 ISBN:  9789464510164 Met dank aan uitgeverij Hamley Books , voor dit exemplaar. Monica Haak is een deskundige op het gebied van leer- en sociaal-emotionele problematiek. Hoe mooi is het om dit te kunnen verweven in een boek voor jong volwassenen. Kijk je mee? De inhoud Als Fleur op haar Instagram-story een vervelende reactie krijgt van een anoniem account, neemt ze het eerst niet zo serieus. Maar als er steeds gemenere berichten volgen, wordt Fleur beetje bij beetje overgenomen door haar angsten. Hoe kunnen berichten zoveel pijn doen? Wie zit er achter dit account? Fleur heeft hulp nodig om de ballen in haar leven hoog te houden, maar als je niet meer weet op wie je kunt vertrouwen... Fleurs beste vriend Matt heeft zijn eigen struggles. Zijn nieuwe vriendin lijkt het niet goed met Fleur te kunnen vinden en hij heeft veel studiekeuzestress. Matts strenge oude

Recensie: Mama liegt- Marion van de Coolwijk

Afbeelding
  Recensie Titel: Mama liegt Auteur: Marion van de Coolwijk Uitgeverij: De crime Compagnie Genre: Thriller/ Spanning/ Oorlog Uitgave: April 2022 Met dank aan ThrillZone & De Crime Compagnie voor dit exemplaar Het is altijd leuk om een gezellig mailtje te krijgen, dat je mag deelnemen aan een leesclub. Deze was extra leuk, kijk je mee! De auteur Marion van de Coolwijk Marion van de Coolwijk is auteur van jeugdboeken en heeft ook al een aantal titels op haar naam staan voor volwassenen. In 2016 kwam haar debuut uit: De mangelvrouw.   Nu in 2022 verscheen in april de spannende thriller: Mama liegt.  Wat als er een manier was om het verleden te veranderen? Kun je dan de toekomst regisseren? De inhoud Het verleden kun je niet wissen, hooguit bedekken… Hoofdkarakter Aisa groeit op bij haar oma. Op haar ziekbed doet oma een schokkende bekentenis over haar verleden, die het leven van de jonge vrouw volledig op zijn kop zet. Nieuwsgierig gaat Aisa op zoek naar Emma van Bemmel

Readings: April 2022

Afbeelding
  Wat las deze Birdy in de maand april 2022? De maand april vloog om. Er was veel te lezen. Klik op de link voor meer over het boek. Misschien zit er een hele goede boekentip tussen!  05-04 Charles den Tex- De Repair Club  ⭐⭐⭐⭐ Proeflezen Hamley Books 07-04 Nadine Boroso- Verraderlijk spel  ⭐⭐⭐⭐⭐ 08-04 Lara Reims- Water  ⭐⭐⭐⭐ Jeroen Windmeijer- De stenen goden- nog niet uit 17-04 Annemarie Snels- Herstart- blogtour   ⭐⭐⭐⭐ 19-04 Marieke Nijkamp- Als de nacht valt  ⭐⭐⭐⭐ 22-04 Corine Hartman- De dode die niet werd gemist  ⭐⭐⭐+half 26-04 Johnny Bollé - Duistere grens   ⭐⭐⭐ 27-04 Inge Spaan- Uitgespeeld  ⭐⭐⭐+half 29-04 Linda van Rijn- Ciao Bella   ⭐⭐⭐+half Wat een heerlijk rijtje aan gelezen boeken. Er zijn 2 boeken die indruk maakten: Die van Marieke Nijkamp en die van Nadine Barroso. Dat zijn de boektoppers van de maand april 2022!  Groetjes, Annette