Posts

De decembermaand: het aftellen is begonnen.

Afbeelding
Aftellen tot het nieuwe jaar. De datum van vandaag is 1 december, nu nog 30 dagen voor het nieuwe jaar. Het aftellen is begonnen. Hoe leuk is het om dan met een aftelkalender mee te doen. Kijk hier naar de diverse adventskalenders en doe vooral mee. Bron: Hamley Books 1. Hamley Books De Vlaamse uitgeverij Hamley Books organiseert elk jaar een superleuke adventskalender. Je vindt het hier .  Op de facebook en Instagram vind je elke dag een nieuw deurtje, met een kado om te winnen. Hoe leuk is dat. Bron: Hamley Books Gratis giveaway Met dit mooie ebook kom jij al helemaal in de stemming van kerst. ALL I WANT FOR CHRISTMAS IS YOU, is nu geheel gratis te downloaden via kobo.  Bron : Zin in feelgood 2. Zin in feelgood Op de facebooksite van ZIN IN FEELGOOD, zag ik ook een mooie adventskalender . Elke dag wordt er een letter onthuld. Op 24 december is er een zin ontstaan die je moet vermelden  om te winnen Hoe leuk is dat! 3. LS Amsterdam Op de facebooksite van LS Amsterdam zag ik ook een m

Recensie Roman: Groeistuipen -Antoinette Kalkman

Afbeelding
 Recensie Titel: Groeistuipen Auteur: Antoinette Kalkman  Uitgeverij: Godijn Publishers Genre: Roman  Uitgave: November 2023 Antoinette Kalkman is een NL-auteur die je niet zal vergeten, als je een van haar boeken hebt gelezen. Binnenkort verschijnt: UITGEDOKTERD. Uitgebracht door Godijn Publishing. Als voorproefje hiervan kocht ik op het @nederlands_thrillerfestival de novelle GROEISTUIPEN. Een klein boekje, met 103 bladzijden, maar met een groot thema.  ⭐️ ~Is het waar dat in jeugd de basis wordt gelegd voor jouw handelen in volwassenheid? Of heb je een keuze.. ~ ⭐️ Auteur Antoinette Kalkman switchte van carrière en ging voor het schrijversvak. Ze is een groot liefhebber van de Domestic Noir stories. ⭐️ Groeistuipen is nogmaals een klein boekje met grote boodschap. De titel staat niet alleen voor pubergedrag, maar ook voor psychologische groei en wijze levenslessen. Antoinette Kalkman schreef hiermee een bundel met jeugdverhalen van drie belangrijke jonge karakters die terugkomen in

Het winter lezen is begonnen: wat lees jij nu? Ik heb mooie leestips voor jou!

Afbeelding
Winterlezen Het is donker en guur. Tijd voor een heerlijk boek, voor onder een kleedje op de bank met een kopje thee en chocolade. Het is heerlijk stil en je hoort alleen het tikken van de regen....welk boek lees jij? Ik heb mooie tips voor jou!  1. Marieke Damen - Het  perfecte gezin - uitgave 14 november 2023- thriller Caro is getrouwd met de dertig jaar oudere Oscar, een rijke vastgoedmagnaat. Samen met hun zeventienjarige dochter Violet verhuizen ze naar een ruime villa aan de rand van de bossen, waar ze al snel kennismaken met hun nieuwe buren. Wanneer er korte tijd later echter een baksteen door het keukenraam vliegt, vraagt het echtpaar zich af: zijn we wel gewenst in de nieuwe buurt? Het blijkt het begin van een reeks gebeurtenissen die de relatie tussen Caro en Oscar op scherp zet. Als Violet verdwijnt, verandert hun leven pas echt in een nachtmerrie. Om hun dochter te vinden zijn Caro en Oscar volledig op elkaar aangewezen. Maar zo makkelijk gaat dat niet als je ieder ook nog

Nieuw: Het perfecte gezin - Marieke Damen

Afbeelding
Nieuw Titel: Het perfecte gezin Auteur: Marieke Damen Uitgeverij: Harper Collins Genre: Spanning / Thriller Uitgave: November 2023 Wat een prachtig exemplaar! In een mooie tint oranje en in heldere letters is daar het nieuwste boekenkind van Marieke Damen: HET PERFECTE GEZIN.  De inhoud Psychologische thriller van ThrillZone Award-winnaar, voor lezers van Esther Verhoef en Marion Pauw. Caro is getrouwd met de dertig jaar oudere Oscar, een rijke vastgoedmagnaat. Samen met hun zeventienjarige dochter Violet verhuizen ze naar een ruime villa aan de rand van de bossen, waar ze al snel kennismaken met hun nieuwe buren. Wanneer er korte tijd later echter een baksteen door het keukenraam vliegt, vraagt het echtpaar zich af: zijn we wel gewenst in de nieuwe buurt? Het blijkt het begin van een reeks gebeurtenissen die de relatie tussen Caro en Oscar op scherp zet. Als Violet verdwijnt, verandert hun leven pas echt in een nachtmerrie. Om hun dochter te vinden zijn Caro en Oscar volledig op elkaa

Kobo Thriller Recensie Tica Morgan -Scelus

Afbeelding
 Recensie Auteur: Tica Morgan Titel: Scelus Uitgeverij: Kobo Original Genre: Spanning Uitgave: Augustus 2023 Met dank aan Kobo, voor dit recensie-exemplaar  De auteur Tica Morgan Tica Morgan is bekend van de thrillerserie Mooie Moorden. In het echte leven heet zij Tica Peeman en is woonachtig in Noordwijk. Verhalen vond zij altijd iets magisch hebben. Tijdens de studie bestuurskunde, volgde zij ook criminologie. Tica Morgan haalt haar inspiratie uit haar jeugd, werkervaring en uit nieuwsberichten.  Haar verhalen kenmerken zich door het Hollandse landschap.  Scelus Na het enorme succes van Mooie Moorden keert Tica Morgan terug met een bloedstollend vervolg in drie delen: Mooie Moorden 2.  Het is twee jaar sinds rechercheur Zoë Janssen de ultieme confrontatie met de ontsnapte tbs’er Sven van der Linde overleefde. Nu onderzoekt ze samen met collega Mohammed de drugscriminaliteit op Goeree-Overflakkee. Een probleem dat, vooral onder de jongeren op het eiland, steeds groter begint te worden

Lezing: Suzanna Jansen -De omwenteling

Afbeelding
 Lezing Auteur: Suzanna Jansen Titel: De omwenteling Genre: Roman/ Familieverhaal Uitgeverij: Ambo Anthos  Uitgave: 2022 Op 9 november jl was er een lezing over 'De eeuw van de vrouw'. Auteur Suzanna Jansen was uitgenodigd bij het Historisch Genootschap Pijnacker (HGOP )om te spreken over het boek en de ontwikkelingen van de vrouw gedurende de eeuw. Een zeer interessant onderwerp, waarbij de zaal zeer boeiend zat te luisteren. Boekhandel van Atten was er ook bij.  HGOP Dit genootschap is een historische vereniging, die acht avondlezingen per jaar organiseert. Vijf daarvan gaan over algemene historische onderwerpen. Zo kwamen onder anderen Ad van der Liempt, Fik Meyer en Luc Panhuysen eerder als gast om te vertellen over hun boek & de historie achter het verhaal.  Suzanna Jansen De spreker van deze avond was auteur Suzanna Jansen. Zij is met name bekend van het Pauperparadijs, het boek dat vooraf ging aan 'De omwenteling'.  Het Pauperparadijs Suzanna Jansen beschrijf

NS Publieksprijs

Afbeelding
De uitslag van de Shortlist van de NS Publieksprijs De winnaar van de NS Publieksprijs is bekend. Tromtromtrom. De winnaar is......DE CAMINO, VAN ANYA NIEWARRA. Proficiat!!!  De inhoud van De Camino  Het is precies een jaar geleden dat Lottes man onverwacht zelfmoord pleegde tijdens het wandelen van de Camino. Emil had als vluchteling uit Bosnië en Herzegovina een moeilijke jeugd, maar toch zou hij nooit zelfmoord plegen. Emil was een geweldige vader, was dol op zijn vrouw en gefocust op zijn werk. Lotte besluit exact dezelfde route te lopen, in de hoop erachter te komen wat hem tot deze beslissing dreef. Maar dan ontdekt ze dat Emil helemaal niet is wie hij altijd beweerde te zijn... een gruwelijk geheim uit het verleden dient zich aan. De Camino De Camino is een prachtig verhaal, wat heel lang bij je blijft. Er lopen een aantal verhaallijnen door elkaar, waardoor het zeker niet saai te noemen is. Er zijn mooie thema's gekozen waarbij 'je afkomst' er een van is. Daarnaast